Дорогі мами, щоб ви не припускалися помилок на етапі обстеження дітей, я написала вам пам’ятку з підготовки до дослідження калу.
📍 Як підготуватися до аналізів, щоб отримати прадиві результати – пропоную ознайомитися.
Чому аналіз калу? Аналіз калу на дисбактеріоз та копрологічний аналіз калу допоможе оцінити якість травлення та стан кишкової мікробіоти людини, щоб підібрати раціон максимально персональний.
- Не можна направляти матеріал для дослідження: після клізми, прийому препаратів, що впливають на травлення, після введення свічок, прийому заліза, вісмуту, сірчанокислого барію), прийому касторової або вазелінової олії.
- За день до здачі слід на вечерю не вживати сирі овочі, фрукти та ягоди.
- Кал для дослідження повинен вийти після мимовільної дефекації.
- Кал не повинен містити домішки сечі (або менструальних виділень).
- Збирають кал для аналізу з 3-4 різних ділянок спеціальним шпателем у пластиковий контейнер.
- Заповнити не більше 1/3 об’єму контейнера.
- На контейнері вказати П.І.Б., дату народження пацієнта, дату та час збору матеріалу.
Збирати кал для дослідження слід зранку, натще. Якщо це важко, можна підготувати пробу заздалегідь, але не більше ніж за 8 годин перед її здачею до лабораторії. У цьому випадку пробу зберігати у холодильнику (не заморожувати!).
- Проведіть дитині гігієнічні процедури та нехай помочиться/попісяє в унітаз/горщик, змийте.
- У судно/горщик помістіть стерильний папір (або пропрасувану пелюшку) або одноразову пластикову тарілку і нехай дитина покакає.
- Випорожнення зберіть відразу після дефекації з різних місць разові порції спеціальною ложечкою, вмонтованою в кришку пластикового контейнера в об’ємі 1-2 г (не більше ніж 1/3 об’єму контейнера). Уникайте потрапляння сечі та шматочків неперетравленої їжі.
- Доставте зразок до лабораторії в день взяття або зберігайте в холодильнику.
🌱 Для копрограми. До доставки проби до лабораторії контейнер з калом повинен стояти у холодильнику при t 2–4 °С. Допускається зберігання при 2-8 ° С до 72 годин.
🌱 Для дисбактеріозу. Допускається зберігання проби трохи більше 2-х годин за кімнатної температури; не більше 6 годин при t 2-8 °C, більше 6 годин у замороженому вигляді.
!!!Увага. Не можна проводити збір калу з памперсів. У немовлят матеріал збирати зі стерильної пелюшки або попередньо пропрасованих повзунків. У разі збирання рідкого калу його можна зібрати, підстеливши під малюка клейонку.