💩 Інструкція з підготовки калу до дослідження

💩 Інструкція з підготовки калу до дослідження

Дорогі мами, щоб ви не припускалися помилок на етапі обстеження дітей, я написала вам пам’ятку з підготовки до дослідження калу.

📍 Як підготуватися до аналізів, щоб отримати прадиві результати – пропоную ознайомитися.

Чому аналіз калу? Аналіз калу на дисбактеріоз та копрологічний аналіз калу допоможе оцінити якість травлення та стан кишкової мікробіоти людини, щоб підібрати раціон максимально персональний.

 • Не можна направляти матеріал для дослідження: після клізми, прийому препаратів, що впливають на травлення, після введення свічок, прийому заліза, вісмуту, сірчанокислого барію), прийому касторової або вазелінової олії.
 • За день до здачі слід на вечерю не вживати сирі овочі, фрукти та ягоди.
 1. Кал для дослідження повинен вийти після мимовільної дефекації.
 2. Кал не повинен містити домішки сечі (або менструальних виділень).
 3. Збирають кал для аналізу з 3-4 різних ділянок спеціальним шпателем у пластиковий контейнер.
 4. Заповнити не більше 1/3 об’єму контейнера.
 5. На контейнері вказати П.І.Б., дату народження пацієнта, дату та час збору матеріалу.

Збирати кал для дослідження слід зранку, натще. Якщо це важко, можна підготувати пробу заздалегідь, але не більше ніж за 8 годин перед її здачею до лабораторії. У цьому випадку пробу зберігати у холодильнику (не заморожувати!).

 1. Проведіть дитині гігієнічні процедури та нехай помочиться/попісяє в унітаз/горщик, змийте.
 2. У судно/горщик помістіть стерильний папір (або пропрасувану пелюшку) або одноразову пластикову тарілку і нехай дитина покакає.
 3. Випорожнення зберіть відразу після дефекації з різних місць разові порції спеціальною ложечкою, вмонтованою в кришку пластикового контейнера в об’ємі 1-2 г (не більше ніж 1/3 об’єму контейнера). Уникайте потрапляння сечі та шматочків неперетравленої їжі.
 4. Доставте зразок до лабораторії в день взяття або зберігайте в холодильнику.

🌱 Для копрограми. До доставки проби до лабораторії контейнер з калом повинен стояти у холодильнику при t 2–4 °С. Допускається зберігання при 2-8 ° С до 72 годин.
🌱 Для дисбактеріозу. Допускається зберігання проби трохи більше 2-х годин за кімнатної температури; не більше 6 годин при t 2-8 °C, більше 6 годин у замороженому вигляді.

!!!Увага. Не можна проводити збір калу з памперсів. У немовлят матеріал збирати зі стерильної пелюшки або попередньо пропрасованих повзунків. У разі збирання рідкого калу його можна зібрати, підстеливши під малюка клейонку.

Залишити відповідь